otobüs firmaları

3

August
2016

Eskişehir otobüs bileti otobus-bileti.com

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

Eskişehir otobüs biletleri için www.otobus-bileti.com sitesinden alım yaptıktan sonra bilet numaranızı bildirince ödüller kazanabilirsiniz.

Eskişehir’in Hıristiyanlarca yapılan savaşlara sahne olmak kaderi, I. Sultan Kılıç Arslan’ın, I. Haçlı ordusuna verdiği korkunç zayiata rağmen bitmemişti. Netekim, II. Haçlı orduları da bu bölgeden geçti. Bu defa da I. Kılıç Arslan’m oğlu I. Sultan Mes’ud, II. Haçlı ordusıyle savaşmak zorunda kaldı. Bu defa. Haçlı ordularının başında Almanya imparatoru Konrad vardı. Anadolu Fatihi Kutalmışoğlu Süleyman Şah’m torunu I. Sultan Mes’ud, babasının verdiği savaştan 50 yıl sonra, yine Eskişehir topraklarında şiddetli bir savaş vererek, Haçlılar’ı yendi. Anadolu, bir defa daha istilâdan kurtulmuştu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Bizanslılar’m gözü daima Türkler’in fethettiği topraklar üzerindeydi. II. Haçlı seferlerinin getirdiği tehlike de savuşturulduktan sonra, bu defa Bizans imparatoru Eskişehir’e göz dikti. I. Sultan Mes’ud’un Haçlıları yenmesinden 30 yıl kadar

sonra, imparator Manuel Komnenos, Eskişehir’e hücum ederek zaptetti (1175). Bizanslılar’m Eskişehir üstüne bu kadar düşmesi beyhude değildi. İslâm ordularının Anadolu’ya yayılmaları sırasında Dorylaion önemli bir rol oynamıştı. Önce Araplar’a, daha sonra da Selçuklular’a karşı savaşan Bizans ordularının, Anadolu’da toplanma yeri burasıydı. Ne var ki, Bizans imparatoru, Türk kamyle sulanmış şehre hücum etti ve ele geçirdi ama, şehri bir yıldan fazla muhafaza edemedi. Bu defa da, I. Sultan Mes’ud’un oğlu II. Sultan Kılıç Arslan, kanlı bir savaş sonunda şehri geri aldı.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?


  • Son yorumlar