otobüs firmaları

3

August
2016

Eskişehir otobüs bileti otobus-bileti.com

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

Eskişehir otobüs biletleri için www.otobus-bileti.com sitesinden alım yaptıktan sonra bilet numaranızı bildirince ödüller kazanabilirsiniz.

Eskişehir’in Hıristiyanlarca yapılan savaşlara sahne olmak kaderi, I. Sultan Kılıç Arslan’ın, I. Haçlı ordusuna verdiği korkunç zayiata rağmen bitmemişti. Netekim, II. Haçlı orduları da bu bölgeden geçti. Bu defa da I. Kılıç Arslan’m oğlu I. Sultan Mes’ud, II. Haçlı ordusıyle savaşmak zorunda kaldı. Bu defa. Haçlı ordularının başında Almanya imparatoru Konrad vardı.

24

January
2015

Ankara Otobüs Bileti

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

En çok ziyaret edilen yerler arasında yerini almış olan kent, Aşti otogarı ile ünlenmiştir. Ancak Aşti’den yolu geçmeyenler de var, buyurun kimler onlar görelim : Ankara otobüs bileti fiyatları, seferleri ve Ankara otobüs firmaları bilgileri alabileceğiniz bir sistem tikobilet.com olduğunu artık biliyorsunuz sanırım.

Cumhuriyeti nin başkenti, büyük illerden bir tanesidir ve 30,715 kilometrekarelik bir araziyi kaplamaktadır. Şehir nüfusu 2,069,761 ve il nüfusu da 6,644,302‘dir. Nüfus yoğunluğu 503’dür. Başkent İdarî yönden 21 ilçe ve 1280 köyden meydana gelmektedir.

Ankara Otobüs Bileti Satan Otobüs Firmaları

  • Kamil Koç Turizm
  • Metro Turizm
  • Ulusoy Turizm
  • Süha Turizm
  • Şanal Kırşehir Seyahat

İlçeleri şunlardır: Merkez, Altındağ, Ayaş, Bâlâ, Beypazarı, Çamhdere, Çankaya, Çubuk, Delice, Elmadağı, Güdül, Haymana, Kalecik, Keskin, Kırıkkale, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Sulakyurt. Şereflikoçhisar, Yenimahalle. Okur yazar oranı %99.82 dir.

İl insanları arasında iktisadi faaliyetini tarım ve hayvancılık teşkil etmektedir. Büyük baş hayvancılığın yanısıra koyun ve keçi üreticiliği, özellikle tiftik keçisi yetiş tiriciliği, kümes hayvancılığı, bağcılık ve şarapçılık dikkate değer çalışmalar arasındadır. Polatlı çevresi tahıl üretimi bakımından önemli merkezlerden biridir. Başkentin hemen dışında bir şeker bir de çimento fabrikası mevcuttur. Ayrıca 83 gıda maddeleri fabrikası vardır. Şehrin değişik semtlerinde resmî, özel bakım ve tamir atölyeleri kurulmuştur, Atatürk Orman Çiftliği de başkentin iktisadî hayatında zikredilmeye değer bir yer tutmaktadır. Şehrin süt ihtiyacının önemli bir kısmım karşılayan pastörize süt fabrikası ile bira fabrikası da Atatürk Orman Çiftliğe içinde yer almaktadır. Türkiye’nin yegane silah ve cephane tesisleri olan kuruluş da bu ilde. Kırıkkale’de bulunmaktadır. Sakarya ve Kızılırımak kolları ile sulanan Ankara dolaylarında hâlen Çubuk I ve Çubuk II barajları faaliyet halindedir. Bayındır ve Kurtboğanı barajı ise inşâ edilmektedir.

Ankara kültür bakımından da başlıca merkezlerden biridir ve Türkiye’de mevcut sekiz üniversitenin üçü buradadır. Tek kuruluş hâlindeki Millî Kütüphane, keza Ankara’nın kültür müesseselerinde birim teşkil etmektedir. Dü ve tarih alanlarındaki bilimsel çalışmalar da burada yürütülmektedir. Tiyatro bakımından Türkiye’nin en zengin şehri olan Ankara, Türk operasının ve balesinin de başlangıç yeri durumundadır.
Ankara başkent olması sebebiyle turistlerin ilgisini kendiliğinden çekmektedir Ama şehrin turizm cazibesi bundan ibaret değildir ve yarım asırlık Ankara Kalesinden Roma Hamamına, Augustus Tapınağına, Hacıbayram, Arslanhane ve Mimar Sinan’ın eseri olan Kurşunlu Camiye, nihayet devletin kurucusu Atatürk’ün ebedî istirahatgâhı olan Rasattepe’deki AnıtKabire kadar çeşitli tarihî yerler mevcuttur.

Ankara, Cumhuriyetin merkezi oluşuna kadar küçük bir kasaba hâlinde kalmış olmakla beraber daima hareketli bir tarih akışı içinde bulunmuştur. Onun için tarih boyunca Anghuridha, Ancyra, Angarya, Angora, Anguri, Aahur, Ankyra ve Engürti gibi İsimler aldığı görülmektedir.

Ankara çevresinde tarihten önceki devirlere aît eserlere rastlanmaktadır. Burası Galatların, Frigyalıların, Romalıların elinde bulunmuş, İranlıların ve Arapların istilâsına uğramış, bir ara Selçukluların eline geçmiş, kısa bir süre için Ahiler bağımsız yönetimlerini kurmuşlar, nihayet 1360 yılında Ankara Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1402 yılında Timur, şehri işgal etmişse de Yıldırım Bayezit’ia esir düşmesine, hattâ hayatına mal olan bu zafer devamlı olmamış, Ankara tekrar eski sahiplerinin eline geçmiştir. Yirminci asrın başında küçük bir kasaba olan Ankara başkent olduktan sonra hızla gelişmeye başlamıştır.

3

August
2014

Tatlıses Turizm

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

Tatlıses Turizm telefon numaraları ve Tatlıses Turizm otobüs sefer saatlerini görerek en ucuz otobüs biletlerini almak için www.tikobilet.com sitesinden alışveriş yapmayı deneyin. Tatlıses Seyahat doksanlı yılların ortasında ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in yoğun uğraşları sonucunda Şanlıurfa ve Diyarbakır otobüs seferleri ile yolcu taşımaya başlamıştır.
Halil Arıcı’nın ısrarlarına dayanamayan Türkücü İbo, Tatlıses Turizm’i satmaya karar verdi fakat satıştan sonra firma etkisini günbegün kaybederek erime noktasına geldi.

2

August
2014

Seç Turizm

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

Seç turizm ile yolculuk yapanlar şunu iyi bilmelidir ki yolcuların güvenliği ve konforu elde edilecek paradan ya da kazançtan önde tutulmaktadır. Seç turizm online otobüs bileti satışlarını kendi sitesinden yapmasının yanında www.tikobilet.com sitesinden de yapmaktadır

3

April
2014

Otobüs Firmaları

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

Ülkemizde en fazla Antalya’ya giden otobüs firmaları kar etmektedir. Anadolu coğrafyasıda  seyahat sektörü, çok büyük bir öneme haizdir. Bunun coğrafik ve finansal açıdan daha ziyade sosyolojik bakımlardan da bunun birçok nedenleri gösterilebilir. Böyle bir ulaşım sektörü pastasından da en büyük payı büyük bir yüzdeyle ile karayolu seyahat almaktadır. Ulaşımın yükünü çeken otobüs firmaları kıyasıya rekabet

20

February
2013

Ucuz Otobüs Bileti

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  
Ucuz otobüs bileti

Nereye gitmek isterseniz ?

Ucuz otobüs bileti satışı konusunda önemli bir yer sahibi olan firmamız özellikle İstanbul Ankara olmak üzere , şehirler arası otobüs firmaları ile anlaşarak kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalarda otobüs bilet fiyatları indirime girdiği gibi yapılan işlem başına kazanılan bonus puanlar , ya da taksitli otobüs bileti gibi seçenekler sizlere sunulmaktadır.

Siz değerli yolcularımıza Türkiye’nin her yerinde hizmet vermeye devam ediyoruz ama büyük bir çoğunluğunuza Ankara İstanbul otobüs seferleri ile hizmet vermekteyiz yolcularımızın büyük bir çoğunluğu bu iki şehir arasında seyahat ediyor. Bilet rezervasyon sisteminin en büyük kullanıcıları da bu şehirlerarası seyahat eden siz değerli

14

February
2013

ucuz otobüs bilet

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  
ucuz otobüs bileti al

Farklı bir durak

İnsanların en çok sevdiği şeylerin başında gezmek yeni yerler tanımak yeni arkadaşlar edinmek gelir.Fakat günümüzde gezmek öyle ucuz bir iş değildir. Doya doya gezmek istiyorum derseniz bir takım yol masraflarında bulunmanız gerekecektir.Bu yol masraflarını en aza indirgemenin yollarından biri ucuz otobüs bileti almak olduğu söylenebilir. Peki nereden bulacağım diye sorarsanız … ucuz otobüs bileti bul demekle bu işler olmuyor derseniz …Sitemizdeki arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi yazıp uygun saat ve koltuk seçimini yaptıktan sonra ucuz otobüs firmaları arasından bir seçim yapmanız gerekecek. Burada dikkat etmeniz gereken aynı paraya daha fazla konfor ve lüksün sunulması . Örneğin Ankara İstanbul ucuz otobüs bileti araması yaptınız , baktınız ki Ulusoy ve Varan İstanbul Ankara otobüs seferleri aynı ücreti talep ediyor fakat biri firma internet bağlantısı , televizyon ve onlarca radyo kanalı ile dvd player vaad ediyor , burada hesaplı olan

4

April
2012

İzmir otobüs bileti

Yazar: admin  |  Kategori: ucuz otobüs bileti  |  Yorum: Yok   |  

İzmir otobüs bileti alabileceğiniz en önemli sitelerden bir tanesi www.tikobilet.com bilet satış platformudur.

İzmir’den Efes’e otobüs biletleri tikobilet ile

Yurdumuzdaki uygarlıklar arasında ünü en yaygın olanı Efes’tir. Kısa süre kalmak için bile olsa İzmir veya Kuşadası’na gelen turistler ilk iş olarak, buradaki kalıntıları gezerler. Efes İzmir’e 76 kilometre uzaklıktadır. Efes’e Selçuk’tan 3 kilometrelik bir yol ile gidilir. Efes şehri beş kez kurulmuştur. İlk kuruluşu, Milattan önce 1500 yıllarına rastlar.

Efes şehri ilk çağlarda, İyonya adını taşıyan bölgenin hemen hemen ortasında ve Küçük Menderes nehrinin denize döküldüğü kuytu körfezin kıyısında idi. İlk çağların en zengin ve mamur şehirlerinden olan Efes, daha sonra Hıristiyanlığın en önemli dini merkezlerinden olmuştur.
Selçuk ilçesinin 3-4 kilometre güney batısında bulunan bugünkü Efes harabeleri, şehrin dördüncü kuruluşuna. aittir. Meryem ananın son yıllarını bu şehirde geçirmiş olması, şehrin önemini bir kat daha arttırmaktadır. Eskiden deniz kıyısında olan şehir, Küçük Menderes’in getirdiği alüvyonlarla şimdi kilometrelerce içerde kalmış ve tarihi Efes limanı tıkanarak şehrin önünde münbit bir ova meydana gelmiştir.

tikobilet otobüs bileti ile İzmir’i Gezin

MERYEMANA EVİ
Meryemananın evi, Selçuk yakınındaki Bülbül Dağındadır, Meryemananın 101 yaşma kadar yaşadığı bu mukaddes ev, deniz seviyesinden 420 metre yükseklikteki Bülbül Dağında inşa edilmiştir. Burada ayrıca 4. yüzyılda inşa edilmiş bir kilise de bulunmaktadır. Meryemana Evi’ne Selçuk’tan 9 kilometrelik asfalt bir yolla çıkılır. Burası Papalıkça Hıristiyanlığın kutsal yeri ilan edilmiştir. Her yıl 15 Ağustostan sonraki pazar günü büyük hac töreni yapılır.

Bergama

Bir yanda Tarihi Kalıntılar, bir yanda turistik.bölge ve tesisleriyle Bergama Ege’nin dünyaca ünlü bir keşi nadir. Kent adinin Pergamos adındaki bir komutandan geldiği söylenir.

İzmir Otobüs bileti almak için tikobilet.com en ucuz fiyatlandırmayı sunar.

ASKLEPİON (Sağlık Yurdu)
İzmir’den Çanakkale’ye giden asfaltın Bergama kavşağından sağa sapıp 2 kilometre içeri girilirse Asklepion’a varılır. Bergama asıl ününü bu sağlık yurdundan alır. Kapısında “Tanrılar adına ölümün girmesi yasaktır” yazısı bulunan bu yerde hükümdarlara kadar çeşitli kişiler şifa bulmuşlar ve çeşitli adaklarda da bulunmuşlardır. Telkin, rüya, güneş ve su banyoları, şifalı otlardan yapılmış

İlaçlar, tiyatrolar ve eğlenceler başlıca tedavi araçları olmuştur. İki katlı Teiesferes tapınağında alt katta hastalar rüya ve telkin yoluyla tedavi olunurdu. Hastalara burada yat, hastalığının ilacım Tanrı rüyada sana söyleyecektir. Ancak bu ilaçla şifa bulacaksın derlerdi. Hastalar buraya yeraltında yapılan kutsal bodrumdan gelirlerdi. Bodrumun üstündeki küçük pencerelerden din adamları hastaya iyileşeceğini hatta iyileştiğini söyleyerek telkinle tedaviyi uygularlardı.


  • Son yorumlar